KULLANICI SÖZLEŞMESİ

Hakkımızda

Ülkemizde sanal havacılık sevgisi her geçen gün daha da artmakta ve havacılığa ilgi duyan, onu gerçeğe en yakın haliyle yaşamaya çalışanların bir arada olacağı platformlar da günümüz dünyasında hızlı bir büyüme göstermektedir. Havacılığı profesyonel bir şekilde, gerçeğe en yakın haliyle yaşama fırsatı sunan GökTürk Virtual Airlines 2017 yılında kurulmuş ve ilk günden itibaren aktif bir şekilde uçuşlarına devam etmektedir. Kendi uçuş kayıt yazılımımız ve üst seviyede teknolojiye sahip sitemiz ile uçuşlarımızı gerçeğe en yakın şekilde gerçekleştirebilmekteyiz. Göktürk Virtual Airlines uçuşlarını “Flight Simulator X, Prepar3D, Xplane ve MSFS2020” gibi simulasyon yazılımları ile gerçekleştirmektedir.

Amaçlar

1: Sanal havacılığı sevdirmek ve yaşatmak. 

2: Sanal havacıları birleştirmek. 

3: Hoşgörü esasına dayalı bir virtual airlines olmak. 

4: Görev bilincini kazandırmak. 

5: Yardıma ihtiyaç duyan üyelerimize gerekli yardımları yapmak. 

6: Gerçekçi kurallara uygun uçuşlar sergilemek.

Kayıt Olma Şartları

1: 15 yaşından gün almış olmak. 

2: Herhangi bir simulasyon yazılımına sahip olmak. 

3: Temel düzeyde uçuş bilgisine sahip olmak. 

4: Aylık verilecek olan görev uçuşlarını yapabilecek olmak. 

5: Mazeret harici 30 gün içinde en az 1 uçuş yapabiliyor olmak. 

6: İnternet bağlantısına sahip olmak. 

7: Bilgi dahilimiz dışında (maksimum 1) VA sisteminde üyeliği bulunmuyor olmak. 

8: Daha önce uygunsuz davrandığı için herhangi bir VA'dan çıkarılmamış olmak.

Desteklenen Simulasyonlar

1: Flight Simulator X, Flight Simulator Steam Edition

2: Prepar 3D (V3,V4,V5)

3:Xplane 10 & 11

4: Flight Simulator 2020

Bizi Biz Yapan Özellikler

1: Uçak Seçiminde Özgürlük ; Birçok VA'da uçak seçimi konusunda, belirli bir rütbeye ulaşma şartı aranmaktadır. Göktürk VA'da her üye filo dahilinde olan uçakları kullanabilir. 

2: Platform Özgürlüğü; Uçmak en büyük özgürlüktür ve biz de üye pilotlarımıza istediği(vatsim&ivao) platformda uçma özgürlüğü sunmaktayız. (GKT Callsign'i ile) 

3: Dostluk ve Yardımseverlik; Yeni üye olan arkadaşlarımıza her daim gereken yardım desteğini sağlamaktayız, gerektiğinde de eğitimler vermekteyiz. 

4: Toplu Online Uçuşlar; Çeşitli uçuş etkinlikleri düzenlemekteyiz. Online uçuşlar ile daha gerçekçi ve zevkli ortam oluşturma amacındayız. 

5: Gerçekçi Uçuşlar; Üst seviye data recorder'ımız ile, gerçekte kullanılan temel kurallara uyarak gerçekçi uçuşlar gerçekleştiriyoruz. 

6: Eklenti Paylaşımı; Kullandığımız simulasyonlar için üretilen en güncel eklentileri discord hesabımızda paylaşmaktayız.

Üyelik Feshi Nedenleri

1: Saygısızca konuşmak, küçük düşürücü tabirler kullanmak, ağır ithamda bulunmak, sakıncalı link veya bağlantılar paylaşmak üyelik feshi sebebidir.

2: Mazeret bildirimi dışında, her 35 günde verilen 1 adet görev uçuşunun yapılması gerekmektedir. Görev uçuşlarının bilinçli olarak gerçekleştirilmemesi üyelik feshi sebebidir.

3: Gerçekçilik açısından Göktürk VA dışında farklı bir virtual airlines'ta uçmak uygun görülmemektedir. Lakin yönetim ekibine danışılarak uygun görüldüğü taktirde 1 VA'ya kayıt olma hakkı verilebilir. Bilgi dışı tespitler üyelik feshi sebebidir.

4: Üyelik başvurusunda bulunan adayın genel beceri durumunun kontrol edilebilmesi için (10 gün) içinde en az 1 onaylı uçuş gerçekleştirmesi gerekmektedir. Kayıt tarihinden itibaren 10 gün içinde onaylı uçuşu bulunmayan hesabın üyeliği fesh edilir.

5: Bütün uçuşlarda üyelerimizin genel uçuş kurallarına uyması gerekmektedir. Data recorder çalıştırma gerekliliğine bilinçli olarak uymamak üyelik feshi sebebidir.

6: Giriş sınavına 45 gün içinde katılmak zorunludur, sınavda başarısız olunduğunda ek sınav hakları tanınır. Üyemizin 45 gün içinde 2 bin uçuş puanı toplaması gerekmektedir. Sınavlara bilinçli şekilde katılmamak üyelik feshi sebebidir.

7: Sahte kullanıcı bilgileri ile kayıt olmak, farklı bir üyenin profili üzerinden uçuş gerçekleştirmek (bu durum IP adresi tespiti ile anlaşılmaktadır) üyelik feshi sebebidir.

Rütbe Atlama Sistemi

1: 45 gün içinde temel kurallarda belirtildiği gibi, 2000 puan ile birlikte giriş sınavına girmek zorunludur.

2: Giriş sınavı başarılı sonuçlandı ise; Second Officer, First Officer rütbesine sınavsız uçuş saati ile ulaşılmaktadır. 

3: Senior First Officer ve üstündeki diğer rütbeler için teorik & pratik sınav uygulanmaktadır.

Hatırlatma

Göktürk Virtual Airlines yılların tecrübesi ile uçuşlarını aralıksız sürdürmektedir. Siz, bu metni okuyan sanal havacılık sevdalılarını aramızda görmekten büyük memnuniyet duyacağız. Kayıt olacak ve mevcut kayıtlı bütün kullanıcılarımız kullanıcı sözleşmesini ve yönetmeliği onaylamış olur. 

İstikbal Göklerdedir!